Wydarzenia


***********************************************************************************

Zarząd Lubuskiego Klubu Żeglarskiego
 życząc wszystkiego najlepszego w nowym sezonie żeglarskim informuje o planowanych terminach imprez organizowanych przez LKŻ w sezonie 2018:

  2018-05-01              - Otwarcie sezonu godz. 11.00 – Zebranie członków godz. 12.00

  2018-06-16              - Dni Morza  " Regaty Memoriałowe”

  2018-07-21              - Puchar Lata

  2018-08-04              - Puchar Burmistrza Sławy 

  2018-08-18              - Błękitna Wstęga Jeziora Sławskiego / zakończenie Pucharu Sławy /

  2018-09-08              - Regaty Australijskie  

  2018-10-20              - Zakończenie sezonu

************************************************************************************

Z przykrością informujemy , że nasz kolega , przyjaciel Marek Belda odszedł na wieczną wachtę.
Nabożeństwo żałobne i Pogrzeb odprawione zostaną w kaplicy na cmentarzu komunalnym GRABISZYN w dniu 16.12.2017r. o godz. 14.00  
  
************************************************************************************
ROZPOCZYNAMY PRACE KOŃCZĄCE SEZON
- naprawa sprzętu wodnego i wyciąganie z wody, przygotowanie do zimowania
- przygotowanie portu do okresu zimowego


************************************************************************************
Mamy złoto Żeglarskich Mistrzostw Polski 2017 w olimpijskiej klasie 470   !!!!!!!!!!!!!!!!!
Michał Wysocki LKŻ Sława i Paweł Wysocki AZS AWFiS Gdańsk
G R A T U L U J E M Y  :) :) :)






**********************************************************************************
09.09.2017r. Zorganizowaliśmy Regaty Australijskie
W klasie Jednokadłubowców otwartopokładowych pierwsze miejsce zajął sternik Grzegorz Bitner z załogą
Jarosław Bitner i Wojciech Falbagowski
Drugie miejsce zajął Zbigniew Długaszewski z załogą Daniel Motłoch i Bartosz Skrzypczak
Trzecie miejsce zajął Krzysztof Ruliński z załogą Mariusz Wojtyła
W klasie Jednokadłubowców kabinowych pierwsze miejsce zajął Dawid Brzozowski z załogą Witold Urbański
drugie miejsce Krystian Moczadłowski z załogą Oskar Moczadłowski
trzecie miejsce Piotr Nikiel z załogą Marek Nikiel i Janusz Mazur
W klasie dwumasztowców pierwsze miejsce zajął sternik Jacek Rozestawiński z załogą Miron Raburski, 
Hubert Rozestawiński,Olga Rozestawińska,Andrzej Kimstacz,Andrzej Bober,Marcin Will,Sylwester Przepióra
Drugie miejsce przypadło sternikowi Radosław Trojan z załogą Piotr Stroynowski,Paweł Stroynowski
Katarzyna Trojan,Patryk Czernecki,Daria Wolanin,Monika Kozior.
Klasyfikacja Ogólna OPEN
Najszybszą żaglówką była Omega Standard prowadzona przez Grzegorza Bitnera
Druga też omega standard prowadzona przez Zbigniewa Długaszewskiego
Trzecia Omega standard prowadzona przez Krzysztofa Rulińskiego

************************************************************************************

24-27.08.2017r. Zakończyły się zmagania Klasy Omega w Pucku.
Mistrzostwa Polski o Puchar Juliusza Sieradzkiego
Zbyszek Długaszewki wraz z załogą Grudziński Marcin i Skrzypczak Bartosz w klasie omega standard
zajęli 20 miejsce.
W klasyfikacji Pucharu Polski zajmują 9 miejsce i przed nimi finał w Miedwie. 

************************************************************************************
Otrzymaliśmy nowe żagle od sponsora.
DZIĘKUJEMY.












********************************************************************************************

  PUCHAR SŁAWY 2017r.            
  Omega Turystyczna            
                  Miejsce
  Sternik   Dni Morza Puchar Lata Puchar Burmistrza Błękitna Wstęga          Suma  
Lp Nazwisko Imię 17.06.2017 22.07.2017 05.08.2017 12.08.2017    
1 Ruliński Krzysztof 1 5 3 1 10 1
2 Skiba  Magdalena 3 5 1 3 12 2
3 Kościański Stanisław 3 5 2 2 12 3
4 Mazur Janusz 2 5 7 3 17 7
5 Kasperowicz Janusz 3 5 10 3 21 14
6 Stec Krzysztof 3 5 5 3 16 5
7 Kowalski Mariusz 3 5 6 3 17 6
8 Górski Leonard 3 5 9 3 20 12
9 Kołomyjec Paweł 3 5 4 3 15 4
10 Kościk Andrzej 3 5 8 3 19 10
11 Bitner  Grzegorz 3 1 11 3 18 8
12 Ciesielski Jerzy 3 2 11 3 19 9
13 Szczęsny Andrzej 3 4 11 3 21 13
14 Terlecki Edward 3 3 11 3 20 11
                 
                 
  Omega Standard             
                 
1 Długaszewski Zbigniew 1 1 1 1 4 1
2 Miadziołko Ryszard 5 3 3 2 13 4
3 Ruliński Krzysztof 4 4 4 2 14 6
4 Mazur Janusz 6 4 4 2 16 7
5 Biały Waldemar 2 4 4 2 12 2
6 Boroń Karol 3 4 4 2 13 5
7 Kordek Janusz 7 2 2 2 13 3
              0  
                 
  T1              
                 
1 Nikiel Piotr 3 5 7 4 19 7
2 Moczadłowski Krystian 2 2 7 2 13 3
3 Rejmer Tomasz 1 5 3 4 13 2
4 Buraczewski Tomasz 4 4 7 4 19 8
5 Polesiuk Witold 4 3 4 3 14 5
6 Lisiewicz Jerzy 4 1 2 1 8 1
7 Górecka-Kliszcz Ewa 4 5 5 4 18 6
8 Pawłowski Andrzej 4 5 6 4 19 9
9 Bednarz Zygmunt 4 5 1 4 14 4
                 
  T2              
                 
1 Kukulski Adam 3 6 3 3 15 6
2 Górecka-Kluszczyńska Ewa 2 6 3 3 14 4
3 Dygas  Maciej 1 1 2 1 5 1
4 Motłoch Dariusz 4 5 3 3 15 7
5 Tomaszewski Wojciech 4 2 1 2 9 2
6 Moszkowicz Andrzej 4 4 3 3 14 5
7 Pussak Leszek 4 3 3 3 13 3
                 
  T3              
                 
1 Miadziołko Cezary 2 2 4 2 10 3
2 Brzozowski  Dawid 1 1 2 1 5 1
3 Kobierski Beniamin 3 3 1 3 10 2
4 Magyar Julian 3 3 3 3 12 4
                 
  OPEN              
                 
1 Wagner Robert 0 2 2 3 7 2
2 Jurowaty Stanisław 0 1 1 1 3 1
3 Jankowski Tomasz 0 3 3 2 8 3
                 
  OPEN Finn            
                 
1 Jakubowicz Maciej 2 2 2 2 8 2
2 Kosow Wojciech 1 1 1 1 4 1
3 Sienkiewicz Dariusz 3 3 3 3 12 3

 

 

 



******************************************************************************************
12.08.2017r. zorganizowaliśmy regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego
Wyniki regat:
Błękitną Wstęgę zdobyli:
Klasa Omega Turystyczna
Sternik  Krzysztof Ruliński z załogą Adrian Ruliński i Piotr Malcher
Klasa Omega Standard
Zbigniew Długaszewski z załogą Daniel Motłoch i Aleksandra Zarubajko
Klasa T1
Jerzy Lisiewicz z załogą Jolanta Lisiewicz i Monika Lisiewicz
Klasa T2
Maciej Dygas z załogą Ewa Dygas
Klasa T3
Dawid Brzozowski z załogą Urbański Witold i Jędrasik Krystian
Klasa OPEN
Stanisław Jurowaty z załogą Łukasz Jurowaty
Klasa Finn
Wojciech Kossow

 

 

 

 



********************************************************************************************
05.08.2017r. zorganizowaliśmy regaty o Puchar Burmistrza Sławy z okazji Dni Sławy.
Wyniki Regat:
Klasa Omega Standard
Pierwsze miejsce zajął sternik Zbigniew Długaszewski z załogą Daniel Motłoch
Drugie miejsce zajął sternik Janusz Kordek z załogą Iwona Kordek
Trzecie miejsce zajął sternik Ryszard Miadziołko z załogą Piotr Borowy i Maciej Kościuk
Klasa Omega Turystyczna
Pierwsze miejsce Magdalena Skiba z załogą Krystian Moczadłowski i Maciej Deryng
Drugie miejsce Stanisław Kościański z załogą Jerzy Ciesielski i Maciej Kościański
Trzecie miejsce Krzysztof Ruliński z załogą Adrian Ruliński i Piotr Malcher
Klasa 470
Pierwsze miejsce zajął sternik Michał Pytlasiński z załogą Wojciech Nowosielski
Drugie miejsce zajął sternik Kaczmarek Maciej z załogą Ludera Robert
Trzecie miejsce zajął sternik Robert Gabrysiak z załogą Zbigniew Gabrysiak
Klasa T1
Pierwsze miejsce zajął sternik Zygmunt Bednarz z załogą Paweł Wysocki
Drugie miejsce zajął sternik Jerzy Lisiewicz z załogą Tomasz Kowalewski,Jolanta Lisiewicz,Monika Lisiewicz
Trzecie miejsce zajął sternik Tomasz Rejmer z załogą Maciej Bogucki
Klasa T2
Pierwsze miejsce zajął sternik Wojciech Tomaszewski z załogą Kamil Sandecki
Drugie miejsce zajął sternik Maciej Dygas z załogą Ewa Dygas
Klasa T3
Pierwsze miejsce zajął sternik Beniamin Kobierski z załogą Monika Cieślawicz i Paweł Łodyga
Drugie miejsce zajął sternik Dawid Brzozowski z załogą Witold Urbański i Krystian Jędrasik
Trzecie miejsce zajął sternik Julian Magyar z załogą Marek Nikiel i Paweł Błach
Klasa OPEN
Pierwsze miejsce zajął sternik Stanisław Jurowaty z załogą Krzysztof Szymczak
Drugie miejsce zajął sternik Robert Wagner z załogą Maciej Olejniczak i Beata Olejniczak
Klasa Finn
Pierwsze miejsce zajął sternik Wojciech Kosow
Drugie miejsce zajął sternik Maciej Jakubowicz
Klasa Omega Turystyczna Victoria
Pierwsze miejsce zajął sternik Janusz Mazur z załogą Edward Terlecki i Stanisław Wcisło
Drugie miejsce zajął sternik Kowalski Mariusz z załogą Aleksander Cwynar i Wiktoria Cwynar
Trzecie miejsce zajął sternik Paweł Kołomyjec z załogą Michał Obst i Michalina Kołomyjec


 


*********************************************************************************************
22.07.2017r. zorganizowaliśmy regaty o Puchar Lata
Wyniki regat:
Klasa omega standard
Pierwsze miejsce zajął sternik Zbigniew Długaszewski wraz załogą Aleksandra Zarubajko i Bartosz Skrzypczak
Drugie miejsce zajał sternik Janusz Kordek z załogą Iwona Kordek i Gabriela Rulińska
Trzecie miejsce zajął sternik Ryszard Miadziołko z załogą Katarzyna Pawlisiak i Piotr Borowy
Klasa Omega turystyczna
Pierwsze miejsce zajął sternik Grzegorz Bitner z załogą Jarosław Bitner , Piotr Gaziński
Drugie miejsce zajął sternik Jerzy Ciesielski z załogą Stanisław Kościański i Maciej Kościański
Trzecie miejsce zajął sternik Edward Terlecki z załogą Janusz Mazur
Klasa T1
Pierwsze miejsce zajał sternik Jerzy Lisiewicz z załogą Jolanta Lisiewicz
Drugie miejsce zajął sternik Krystian Moczadłowski z załogą Przemysław Szulczyński
Trzecie miejsce zajął sternik Witold Polesiuk z załogą Magdalena Polesiuk
Klasa T2
Pierwsze miejsce zajął sternik Maciej Dygas z załogą Ewa Dygas
Drugie miejsce zajął sternik Wojciech Tomaszewski z załogą Zygmunt Bednarz
Trzecie miejsce zajął Leszek Pussak z załogą Andrzej Reucki,Piotr Reucki,Natalia Reucka,Grażyna Pussak,Krystyna Reucka
Klasa T3
Pierwsze miejsce zajął sternik Dawid Brzozowski z załogą Witold Urbański , Krystian Jędrasik , Paweł Pandzierski
Drugie miejsce zajął sternik Cezary Miadziołko z załogą Agnieszka Katarzyna Natalia Napieralscy,Łukasz Szafrańki i
                                                                                  Jacek Ruliński
Klasa Finn
Pierwsze miejsce sternik Wojciech Kosow
Drugie miejsce sternik Maciej Jakubowicz
Trzecie miejsce sternik Dariusz Sienkiewicz
Klasa OPEN
Pierwsze miejsce sternik Stanisław Jurowaty z załogą Łukasz Jurowaty
Drugie miejsce sternik Robert Wagner z załogą Maciej Olejniczak i Beata Olejniczak

**********************************************************************************************
Zbigniew Długaszewski startował w kolejnych regatach Pucharu Polski w klasie omega standard:
Regaty Powidzkie 08-09.07.2017r. z załogą Zarubajko Aleksandra i Grudziński Marcin zajęli 14 miejsce/20
Nord Cup Gdańsk 02.07.2017r. z załogą Małecki Krzysztof , Grudziński Marcin zajęli 11 miejsce/18

**********************************************************************************************
17.06.2017r. zorganizowaliśmy regaty "Dni Morza-Regaty Memoriałowe"
Wyniki Regat:
Klasa Omega Standard
Pierwsze miejsce zajął sternik Zbigniew Długaszewski wraz z załogą Bartosz Skrzypczak i Marcin Grudziński
drugie miejsce zajął sternik Waldemar Biały wraz z załogą Wojciech Kubas i Sebastian Krauze
trzecie miejsce zajął sternik Karol Boroń wraz z załogą Marzena Darkalec i Marek Węgrzyn
Klasa T1
Pierwsze miejsce zajął sternik Tomasz Rejmer wraz z załogą Piotr Rożko
drugie miejsce zajął sternik Krystian Moczadłowski wraz z załogą Kazimierz Moczadłowski i Łukasz Pawliczak
trzecie miejsce zajął sternik Piotr Nikiel wraz z załogą Marek Nikiel 
Klasa T2
Pierwsze miejsce zajął sternik Maciej Dygas wraz z załogą Ewa Dygas i Kamil Zieniewicz
drugie miejsce zajął sternik Ewa Górecka-Kluszczyńska wraz z załogą Leszek Kluszczyński
trzecie miejsce zajął sternik Adam Kukulski wraz z załogą Mariusz Owczarek
Klasa T3
Pierwsze miejsce zajął sternik Dawid Brzozowski wraz z załogą Witold Urbański i Paweł Pandzierski
Drugie miejsce zajał sternik Cezary Miadziołko wraz z załogą Stanisław Jurowaty, Mariusz Wojtyła i Jarosław Borowy
Klasa OPEN
Wystartowały dwie żaglówki klasy Finn
Pierwsze miejsce zdobył sternik Wojciech Kosow
drugie miejsce zdobył Maciej Jakubowicz

 

 

 

*****************************************************************************************

Nasz reprezentant w Pucharze Polski w Klasie Omega Standard Zbigniew Długaszewski wystartował w trzech
regatach:

29-30.04.2017r. we Wieleniu
Regaty o Puchar Różowej Konwali wraz z załogą Motłoch Daniel i Bartosz Skrzypczak zajęli 11 miejsce
na 20 startujących.

20-21.05.2017r. Pogoria III
Regaty o Puchar Pojezierza Dąbrowskiego wraz z załogą Bartosz Skrzypczak i Grudziński Marcin zajęli 12 miejsce
na 22 startujących.

03-04.06.2017r. w Mrągowie
Regaty Mrągowo Siwik Holiday Cap / Stomasz Cup 2017 wraz z załogą Bartosz Skrzypczak i Marcin Grudziński
zajęli 12 miejsce na 15 startujących.